March 5, 2021 15:03
Хроника

Откриен возачот кој со легитимација помина на наплатна рампа без да плати

Секторот за внатрешни работи Тетово го расчисти случајот со видео-клипот  објавен на 15 јануари годинава на социјалната мрежа „Тик-ток”, на кој се гледа како машко лице покажува некаква легитимација на наплатна станица и без да плати надоместок, поминува со возило „мерцедес” со гостиварски регистарски ознаки.

Станува збор за М.З. (32) од тетовско Желино и со него вчера (18.01.2021) е извршен службен разговор во полициска станица, а по целосно документирање на случајот ќе следи и соодветен поднесок. М.З. не е вработен во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија, како што беше објавено во дел од медиумите.

https://twitter.com/dvezvezdi1/status/1350068493295775746

                          

Hortensia SAGA (https://crunchyrollfree.com/m/7EdN) Episode 3 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll do you have to pay

Watch My Hero Academia 3 Episode 25 at ANIMEFLIX black butler animeflix