December 1, 2021 12:43
Хроника

Откриени 48 мигранти во камион кај Гевгелија

На 18.07.2019 во 13.30 часот кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „Мерцедес Атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(26) од Скопје.

Возилото не застанало и во близина на село Грчиште, Ж.В. го запрел возилото и почнал да бега, но набргу потоа бил пронајден и лишен од слобода.

При прегледот во возилото биле пронајдени 48 лица-мигранти, од кои 38 лица од Пакистан и 10 од Бангладеш. Возачот Ж.В. бил предаден во Полициската станица Гевгелија и по целосно докуменирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Watch The Weathering Continent Episode Full

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch Detective Conan Bonus File: Fantasista Flower kissanime Episode Full gogoanime kissanime

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Trainsim: https://www.trainsim.com/vbts/member.php?446872-animefreakws

Rctech: https://www.rctech.net/forum/members/animefreakws-254290.html