September 22, 2019 10:27
Магазин

Откриена двоглава звечарка во Њу Џерси

Во шумата Пин Барен во Њу Џерси е пронајдена штотуку родена звечарка со две глави, а научниците откриле дека има два мозоци кои работат независно еден од друг.

Боб Запалорти од Херпетолошкото друштво рекол дека змијата ја откриле двајца работници во легло на крајот на август, дури откако тие се извеле, пренесува АП.

Таа е единствената таква змија досега откриена во Њу Џерси и најверојатно не би преживеала во дивината затоа што нејзините глави би можеле да удрат во нешто.

Нови вести

Во Минхен отворен 186. Октоберфест

Igor

Фејсбук укина илјадници апликации

Igor

Штипјани повикуваат на пастрмајлија и добра забава со Цеца и Даниела

Igor