March 5, 2021 09:08
Спорт

Откажувањето на Големата награда на Австралија во 2020 година ги чинеше организаторите 25 милиони евра

Во 2020 година, одлуката за откажување на Гран при на Австралија беше донесена само неколку часа пред првата слободна тренинг сесија. Според финансискиот извештај на Австралиската Гран при корпорација, откажувањето на трката ја чинело владата на Викторија скоро 40 милиони австралиски долари (25 милиони евра), објави „Автоспорт”.

Минатата година Гран при на Австралија продаде рекорден број билети од 2005 година, па мораа да им вратат пари на навивачите.

И пред откажувањето на сцената, за нејзината подготовка веќе беа потрошени скоро 32 милиони евра. По откажувањето, неискористената храна им беше поделена на локалните сиромашни луѓе, а медицинскиот центар на патеката беше искористен за помош на пациентите со КОВИД-19.

Покрај Формула 1, организаторите претрпеа загуби и поради откажувањето на Мото ГП трката, што требаше да се одржи во октомври 2020 година.

Rent-a-Girlfriend (https://animeplanet.cc/m/d21R) Episode 12 at website https://animeplanet.cc. See more jojo part 4 anime planet

Gleipnir (Dub) Episode 8 at website https://funimationfree.com sword art online season 3 english dub funimation