January 17, 2020 16:36
Македонија

Откажана утрешната лидерска средба

Премиерот Зоран Заев на денешната седница на ЦО ги известил сопартијците дека ќе се одложи лидерската средба која требаше да се одржи утре, пренесуваат дел од медиумите од свои извори.

Според Заев, образложението било дека без присуство на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема причина да се одржува состанокот на кој требаше да присуствуваат и лидерите на ДУИ и Алијансата на Албанците, Али Ахмети и Зијадин Села.

Утре се очекува СДСМ да ги соопшти ставовите во врска со Изборен Законик, Попис и Законот за Јавно Обвинителсто.

Нови вести

Заев: Возможни се високи стапки на раст ако ги слушаме практичарите и искуствата на пријателските земји

Igor

Претставени пет пакети за трансфер на вработените од јавен во приватен сектор

Igor

СДСМ: Помина времето на партизираната администрација, ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири дека реформите во одбраната се на прав пат

Igor