January 20, 2020 11:44
Хроника

Отежнат сообраќај на патот Кичево – Скопје поради сообраќајна несреќа

Од 13.20 часот на патниот правец Кичево-Скопје, на потегот од селото Зајас до селото Милинци, поради сообраќајна несреќа, сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента, информира АМСМ.

Нови вести

Уапсен Авганистанец баран од Интерпол

Igor

(Видео): Хорор во зграда во Аеродром, двајца станари тероризираат цела зграда

Igor

Едно лице загина и тројца се повредени во сообраќајка кај Струмица

Igor