September 23, 2019 22:34
Забава

Отворен апартман за љубителите на „Игра на тронови“

Сите љубители на популарната серија „Игра на тронови“ сакаат да бидат во светот на своите херои, да седат на железниот престол или да го посетат замокот „Winterfall“.

Ова е делумно возможно благодарение на хотелот „Refinery“ во Њујорк, каде што е дизајниран посебен апартман под името „Lannister’s Lair“.

Амартманот инспириран од познатата серија е создаден за сите љубители на серијата кои би сакале да ги гледаат премиерните епизоди на „Игра на тронови“ во вистински кралски стил. Апартманот нуди специјални јадења по пример земен од серијата, чаша полна вино и необична атмосфера создадена од декорацијата: многу свеќи, змејови и што е најважно, пристап до HBO и HBO GO.

Во хотелот „Refinery“ во Њујорк можете да се чувствувате како вистински крал. На рецепција гостите добиваат оброк сочинет од ладно месо и две шишиња црвено или бело вино. На менито се наоѓаат и специјалитети како што се свинска потколеница, грашок, риба, ѓумбир, маслинки, бадеми и компири.

Апартманот изгледа импресивно, а цената за една ноќ е 569 долари.

Нови вести

Одмор за раскажување: Тргнал како патник, а завршил како капетан на авион за Шпанија

Filip

(Видео) Синот на Глорија Вандербилт благодарен што родителите не му го оставиле своето богатство

Filip

Џемперот на Гвардиола продаден за 6.000 фунти

Filip