December 1, 2021 14:19
Македонија

Осумнаесетгодишна мајка на 6-месечно бебе е вчерашната најмлада жртва на ковид-19

Oсумнаесетгодишната жртва во вчерашниот ковид билтен е мајка на бебе кое се родило во март, потврдиле за Телма од Министерството за здравство.

Девојката починала во болнички услови на Инфективната клиника во Скопје.

Вчера имаше 41 починат од коронавирус, а покрај 18-годишната жена, имаше и лица на 23 и на 31 година.

36 од пациентите починале во болнички услови, а пет пациенти во домашни.

Поврзани вести

Судот во Стразбур одби да ѝ наложи на државата да го пушти Камчев во домашен притвор

Igor

Починаа 12 лица, нови 460 позитивни на Ковид-19

Igor

Пожарот, а не големата брзина или пропустите на магистралата е главна причина за несреќата

Igor