January 28, 2022 19:02
Свет

Остин: Постапките на Пјонгјанг се повеќе дестабилизираат

Развојот на вооружувањето на Северна Кореја станува се подестабилизирачки фактор за регионалната безбедност, изјави денеска американскиот министер за одбрана, Лојд Остин за време на неговата посета на Сеул.

– САД го повикуваат Пјонгјанг на дијалог, рече Остин, додавајќи дека дипломатијата е најдобриот пристап.

Остин и американскиот генерал Марк Мили, началник на Здружениот генералштаб на САД, одржаа редовни годишни разговори со јужнокорејските власти за да разговараат околу плановите во врска со евентуален конфликт со Северна Кореја.

– САД ветија дека ќе го задржат бројот на војници во Јужна Кореја, кој сега изнесува 28.500, изјави јужнокорејскиот министер за одбрана Сух Вок, по разговорот со Остин.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english dubbed anime AniWatch Dragon Ball Super (Dub)

aniwatch app JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AniWatch Naruto: Shippuden Episode 491

AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement