Свет

Остин: Конфликтот во Украина не е неизбежен

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин денеска изјави дека конфлриктот воп Украина сепак може да се избегне и покрај тоа што рускиот претседател Владимир Путин собра повеќе од 100.000 војници долж нивната заедничка граница.

-Конфликтот не е неизбежен. Се уште има време и простор за дипломатија, изјави секретарот Остин за новинарите во Пентагон.

„Господин Путин исто така може да ја направи вистинската работа”, додаде тој.

-Нема причина оваа ситуација да ескалира во конфликт. Тој може да избере да ја деескалира. Тој може да им нареди на своите војници да се повлечат, рече американскиот секретар за одбрана

dubbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Mieruko-chan

SK8 the Infinity

animes online High School DxD

Attack on Titan Season 3 (Dub)

watch anime online AniWatch Attack on Titan Final Season Part 2