August 15, 2022 17:12
Свет

Осомничениот за пукањето во Осло е Норвежанец со иранско потекло

Осомничениот кој полицијата го уапси по смртоносните престрелки во Осло во текот на ноќта е Норвежанец со иранско потекло, соопшти полицијата.

Се појавија снимки од немилиот настан кој се случи во Осло.

Во настанот кој норвешката полиција го класифицира како терористички напад загинаа двајца, а повредени се 19 лица.

sunwin apk sunwin web tải sunwin

sunwin club sunwin apk sunwin web

game bài sunwin

sunwin

sunwin tải sunwin tải sunwin apk