January 24, 2022 21:58
Македонија

Османи: Се верува дека повеќето патници во автобусот биле од Скопје

Министерот за надворешни работи Бујар Османи пристигна во болницата „Пирогов“, каде беа сместени повредените во тешката сообраќајка со македонски граѓани на автопатот Струма, пренесуваат бугарските медиуми.

Тој пред новинарите изјави дека автобусот сообраќал од Истанбул за Скопје. Според непотврдени информации загинале 10 деца.

Османи рече дека туристичката агенција е од Скопје и дека повеќето граѓани се верува дека се од Скопје, пренесе БНТ.

Османи рече дека викендот во Македонија бил продолжен, поради Денот на албанската азбука и луѓето ги искористиле деновите за патување.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaks official website Tokyo Revengers

anime online AnimeFreak DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Horimiya

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 39

Attack on Titan Episode 24