October 18, 2021 12:58
Македонија

Османи на зелен состанок со Савада: Можности за проекти со Јапонија за зачувување на животната средина

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска во Градскиот парк одржа зелен состанок со јапонскиот амбасадор во земјава Хиронори Савада, при што биле разгледани можностите за заеднички проекти со Јапонија во областа на зачувување на животната средина, а во рамки на јапонската Иницијатива за соработка со земјите од Западен Балкан.
-Оваа година се одбележува 25 години од Програмата „Грант – помош за поддршка на мали проекти за човекова безбедност” (GGP) – упатена благодарност за реализираните проекти, како и за целокупната јапонска помош за земјава, напиша Османи на Фејсбук.

Министерот додаде дека на состанокот се поздравени билатералните односи меѓу двете земји, со посебен акцент на можностите за унапредување на економската и бизнис соработка.

Watch Kiniro no Corda: Primo Passo - Hitonatsu no Encore Episode Full

AnimeFLV: The Monkey King Conquers the Demon anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime websites

Website https://animeheaven.pro: Watch Attack on Titan (Dub) animeheaven Episode 25 watch anime dub

Watch Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower (Dub) Episode Full

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/gogoanimebe

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/hrune