November 27, 2021 03:13
Македонија

Османи: Мнозинството е загарантирано, имаме 61 пратеник

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вечерва информира дека мнозинството е загарантирано и дека имаат 61 пратеник во Собранието.

„Не е коректно јас да зборувам во името на тие што треба да излезат, да почекаме уште малку“, рече Османи, во емисијата „Клик плус“, но не кажа повеќе детали или имиња.

Тој признава дека иако нема аргументи, сепак верува дека зад обидот за уривање на Владата стојат и други надворешни деструктивни сили, но не кажа на кои конкретно мисли.

Website https://animepahe.cc: Watch My Bride is a Mermaid animepahe Episode 26 english dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Heroman Specials animeheaven Episode 3 anime in heaven

Tsurune: For Better or Worse Episode Full

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Violet Evergarden: the Movie (Dub) (https://wcostream.cc/m/ZjwW) Episode Full