August 2, 2021 21:17
Македонија

Османи и Сијарто ќе го отворат новиот почесен конзулат на Унгарија во Штип

Министерот за надворешни работи Бујар Османи заедно со министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе го отворат Почесниот конзулат на Унгарија во Штип, со јурисдикциско подрачје за целиот Источен регион во земјава. Тие ќе бидат пречекани од страна на новиот почесен конзул во Штип, Данела Арсовска.

По завршување на церемонијата на отворање на Почесниот конзулат, министрите ќе присуствуваат и на Македонско-унгарскиот бизнис форум на кој на иста маса ќе седнат компании од двете земји, со цел продлабочување на меѓусебната економска соработка.

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Oniichan no Koto nanka Zenzen Suki ja Nai n da kara ne!! Episode 13

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Initial D Fourth Stage (Dub) Episode 24

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. World Break: Aria of Curse for a Holy Swordsman (Dub) Episode 12

KissAnime Forexfactory: https://www.forexfactory.com/kissanimemx