October 22, 2021 11:13
Македонија

Османи и Грвала потпишаа Договор за соработка во областа на дијаспората

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц потпишаа Договор за соработка во областа на дијаспората.

Договорот се потпиша во рамки на заедничкатa седница на Владите на Македонија и на Косово во Скопје. Со овој договор се овозможува размена на искуства и активности, имајќи го во предвид значајниот број граѓани од двете држави кои живеат во странство.

Денеска се потпишаа 11 договори и меморандуми за соработка, со кои постојниот број од 42 потпишани документи се зголеми на 53.

KissAnime: BOFURI: I Don't Want to Get Hurt, so I'll Max Out My Defense. (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx anime stream

Website https://animeflix.nl: Watch Toriko (Dub) animeflix Episode 50 animeflix aot

Glamorous Heroes (https://gogoanime.be/m/09L3) Episode 10

AniWatch: Nisekoi: False Love anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro free anime

Kissanime6 doodlekit: https://kissanime6.doodlekit.com/home#

Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/