Македонија

Османи: За неколку дена ќе има предлог за амбасадор на Македонија во Бугарија

За неколку дена ќе има предлог за амбасадор на Северна Македонија во Бугарија. Ова во интервју за bTV го соопшти министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија.

Од април 2020 година, Скопје нема претставник во Софија.

-Се согласувам со вас дека ни беше грешка што немавме амбасадор во Бугарија сите овие години. Изјавувам дека сè уште немаме дефинитивно име, но во наредните денови ќе дадам предлог за амбасадор на Северна Македонија во Софија“, рече Бујар Османи.

Македонскиот амбасадор во Бугарија, Марјан Ѓорчев, се врати во Македонија по завршувањето на неговиот мандат на 31 март 2020 година. И покрај барањето да му биде продолжен мандатот, од МНР добил одговор дека треба да се врати.

anime websites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Attack on Titan Episode 25

4anime biz 4Anime Redo of Healer

anime online Black Clover

4Anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

My Hero Academia Season 2 Episode 24