October 16, 2021 18:07
Македонија

Османи: Ве уверувам дека ќе станеме дел од ЕУ

Разочараност постои кај граѓаните. Тие чувствуваат дека сме влезени во една сизифовска судбина и како стигнуваме до врвот, паѓаме, вели министерот за надворешни работи, Бујар Османи во гостувањето на „Само вистина“.

Тој уверува дека ќе станеме дел од ЕУ.

-Впечатокот е дека процесот оди назад, меѓутоа јас не сум од тие. Сметам дека како што станавме членка на НАТО, така ќе станеме и дел од ЕУ, но за тоа треба многу напор и обиди. Има земји што сметаат дека ЕУ не е спремна за нови членки. Европа влегува во процес на саморефлексија, додава Османи.

Watch anime online for free at 4Anime 4anime reddit

Website https://animekisa.in: Watch Seraph of the End: Vampire Reign (Dub) animekisa Episode 12 dubbed anime

Website https://gogoanime.be: Watch Sprite: Between Two Worlds (Dub) gogoanime Episode 2 my hero academia heroes rising gogoanime

My Mental Choices Are Completely Interfering With My School Romantic Comedy (https://aniwatch.pro/m/pxR) Episode 10

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed