October 18, 2021 13:00
Македонија

Османи-Ајхнорст: Пред нас сѐ уште стојат предизвиците за вклучување на земјите од ЗБ во „Конференцијата Иднината на Европа”

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст.

– Убава прилика за средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. Постигнавме многу во клучните приоритетни области, но пред нас сѐ уште стојат предизвиците за вклучување на земјите од Западен Балкан во „Конференцијата Иднината на Европа”, успех на Самитот ЕУ-ЗБ во рамките на Словенечкото претседателство, како најважни сегменти со кои го градиме Европскиот кредибилитет на Балканот, напиша Османи на Фејсбук.

KissAnime: Isekai Cheat Magician anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kiss kiss anime

Website https://gogoanime.be: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter gogoanime Episode 12 hunter x hunter gogoanime

AnimeFreak: Lupin the Third, The Woman Called Fujiko Mine (Dub) anime episode 13 online free at https://animefreak.ws anime sites

ANIMEFLIX: The Curse of Kazuo Umezu anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix danganronpa

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/Kissanimemx/

Band: https://band.us/band/84366909