February 16, 2019 17:00
Живот

Ослободете се од непријатниот здив на многу едноставен начин

Непријатниот здив е чест проблем на многумина и задава непријатност.

За среќа, постои природно решение, кое може засекогаш да го реши овој проблем.

Овој рецепт од природни состојки е наменет за сите оние кои и покрај редовното миење на забите и консумирање мастики и бомбони, не успеваат да се ослободат од оваа непријатност.

Направете смеса со цимет, мед и лимон и земајте ја секое утро.

Состојки:

– 1/2 лажица цимет во прав
– 1/2 лажица мед
– 2 лимона

Подготовка:

Циметот и медот прелијте ги со една шолја топла вода и мешајте додека медот не се растопи. Потоа додадете го сокот од лимонот. Добиената смеса ставете ја во тегла и ставете ја во фрижидер. Секое утро или секогаш кога мислите дека треба да го освежите здивот, земете по една голтка и исплакнете ја устата со неа, па потоа голтнете.

 

Related posts

Што се случува со организмот кога една година ќе јадете само веганска храна?

24info

Како да отворите конзерва без отварач, Русин открива револуцинерен трик кој може да ви спаси живот

24news

Исчистете ја машината за перење: Непријатните миризби и бигорот ќе исчезнат

24news