October 26, 2021 20:42
Спорт

Осимен: Среќен сум што му помогнав на Наполи со два гола да освои бод против Лестер

Напаѓачот на италијанскиот фудбалски калчолигаш Наполи, Виктор Осимен е задоволен од своето издание на натпреварот во Лига Европа против Лестер (2:2).

– Среќен сум што му помогнав на тимот со два гола, но најважно е што играме како тим и постигнавме погодоци и освоивме бод на почетокот на Лигата на Европа, изјави Осимен за официјалната веб-страница на УЕФА.

Во следното коло од Лига Европа, Лестер ќе игра на гости кај Легија, додека Наполи ќе го пречека Спартак. Натпреварите ќе се одиграат на 30 септември.

Лидер во Ц-групата по почетното коло е Легија со три бода, Наполи и Лестер имаат по бод, Спартак Москва е последен без освоен бод. 

Website https://animeflix.nl: Watch Murder Princess (Dub) animeflix Episode 6 animeflix beastars

GoGoAnime: Samurai Noodles: The Originator anime episode Full online free at https://gogoanime.be steins gate gogoanime

Website https://animetv.cc: Watch Animal Treasure Island (Dub) animetv Episode Full animetv

Website https://wcostream.cc: Watch Jungle Taitei (1989) wcostream Episode 24 free anime

Codechef: https://www.codechef.com/users/kissanimemx

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/profile-78446