January 21, 2022 00:59
Магазин

Оружарката на филмот на Болдвин го тужи добавувачот на реквизити

Лицето задолжено за оружје што се користеше во текот на снимањето на Rust покрена тужба против добавувачот на реквизити, тврдејќи дека неговата компанија на сетот дистрибуирала „мешавина од лажна и боева муниција“.

Снимателката Халина Хачинс беше смртно застрелана минатата година кога Алек Болдвин испука пиштол за време на проба, откако му било кажано дека оружјето е безбедно.

А сега, оружарката Хана Гутиерез-Рид бара неодредена отштета од Сет Кени и PDQ Arm and Prop LLC.

Кени сè уште не ја коментарал веста за тужбата. Но, во декември, тој изјави за „Добро утро, Америка“: „Не е можно вистински куршуми да дојдат од PDQ или од мене лично“.

Актерот и еден од продуцентите на вестернот, Болдвин, беше дециден дека не го повлекол орозот. Во интервју за „Еј-би-си њус“ во декември тој рече: „Никогаш не би вперил пиштол кон никого и не би го повлекол орозот, никогаш“.

english anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Attack on Titan Episode 24

watch subbed anime DARLING in the FRANXX

AnimeDao One-Punch Man Episode 7

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeDao Tokyo Revengers (Dub) Episode 15