June 28, 2022 08:39
Спорт

Орландо прв ќе избира на драфтот

Орландо во регионалниот дел од сезоната забележа само 22 победи, но тоа на клупското раководство му донесе синоќа во Чикаго можност да прослават победа на НБА лотаријата и да го добијат правото први да избираат на годинешниот драфт.

Вториот избор ќе го има Оклахома, Хјустон ќе избира трет, Сакраменто четврти, а петтиот избор ќе го има Детроит.

Драфтот е закажан за 23 јуни во „Баркли Центар” во Бруклин.

Орландо последен пат имаше право на прв избор во 2004 година, кога се одлучи во своите редови да го донесе Двајт Хауард.

GO88 - Link Tải Game Bài Go88 Club APK, IOS, AnDroid cổng game go88 Go88 Club | Go88.Live - Thiên Đường Cờ Bạc Online

Sunwin - Game bài Macau uy tín sunwin đặt máy chủ ở đầu sunwin ăn tiền