August 15, 2022 18:05
Спорт

Орландо Меџик го избра Паоло Банкеро како прв пик на НБА драфтот

Орландо Меџик како прв пик на кошаркарскиот НБА драфт за 2022 година го избра Паоло Банкеро. Американецот со италијанско потекло му се предвидуваше малку пониска позиција, меѓутоа, неговото име прво беше прочитано минатата вечер во Њујорк.

Во прашање е офанзивно неверојатно талентиран кошаркар, а тоа што му се замерува е  недоволната брзина. Тој доаѓа од универзетот Дјук, а како што има изјавено во неколку случаи сака во иднина да настапува за репрезентацијата на Италија.

 

sunwin

sunwin apk

game bài sunwin sunwin tài xỉu sunwin

tải sunwin

tải sunwin