November 29, 2020 05:17
Спорт

Ориги на зима може да го напушти Ливерпул

Напаѓачот на актуелниот англиски фудбалски првак Ливерпул, Дивок Ориги може да ги смени клупските бои во јануари, објави „LiverpoolEcho”.

Според изворот, 25-годишниот Белгиец сака да добие поголема минутажа за играње и тоа е причината да размислува за заминување.

Во сезоната 2020/21, Ориги учествуваше на три натпревари за Ливерпул, посигна еден гол и една асистенција.

Transfermarkt.com ја проценува вредноста на напаѓачот на 16 милиони евра.