April 15, 2021 10:20
Свет

Орбан се вакцинираше со кинеската вакцина

Унгарскиот премиер Виктор Орбан прими вакцина против коронавирусот, изработена од кинеската компанија „Синофарм”.

„Вакциниран”, објави Орбан на својот Фејсбук профил, заедно со фотографии на кои се гледа како прима вакцина.