June 24, 2021 19:39
Скопје

Општина Кисела Вода: Честит Рамазан Бајрам!

Почитувани граѓани од исламска вероисповед,

Денеска на празнувањето на Вашиот најголем верски празник Рамазан Бајрам, Ви упатуваме честитки со желби за исполнување на молитвите. Посакуваме постојано да бидете среќни, да имате одлично здравје и многу љубов.

И во иднина, празникот да продолжи заеднички да не радува, поврзува, и запознава. Да го шири и јакне пријателството помеѓу припадниците на различните определби, религии и нации.

Честит Рамазан Бајрам!

Имајте среќен празничен ден!

Бајрам шериф мубарек олсун!

Ви благодарам за соработката, имајте убав ден.

AnimeTV anime on tv: Black Clover (https://animetv.cc/m/Qq9m) Episode 170

AnimeHeaven dragon ball z anime heaven: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 31 (https://animeheaven.pro/m/8q3x/ep-31)