October 17, 2019 08:05
Балкан

Општина Атина нема да отстапи јавни простори за предизборна кампања на Златна зора

Советот на општина Атина на специјална седница реши да ја следи истата одлука како и за локалните и европските избори и да не отстапи јавни простори за предизборна кампања на Златна зора, јави дописничката на МИА од Атина.

Атинскиот градоначалник Јоргос Бруљас во неговото обраќање на состанокот рече дека општината има конкретни одговорности кон градот, кон околината и кон граѓаните.

Нови вести

Пред српската Влада протест „Новинари против фантоми”

Filip

Пенс и Помпео во посета на Турција, Ердоган најави дека нема да се сретне со нив

Filip

ММФ ја намали проценката на економскиот раст на Словенија за оваа и следната година

Filip