January 21, 2019 23:47
Скопје

Општина Аеродром и денес го расчистува снегот од улиците

Општина Аеродром и денес го расчистува снегот од улиците

Службите на Општина Аеродром и денес продолжуваат со расчистување на улиците од снег, за што синоќа беа фрлени 40 тони сол.

Ангажирани се и сезонските работници за расчистување на тротоарите, автобуските постојки, како и приодите до детските градинки информираат од општината.

Related posts

„Го сакам Водно“ најавија од утре жив ѕид за одбрана на Водно

24news

ВМРО-ДПМНЕ: Поради загадувањето болниците се преполни со пациенти

24news

Делови од Ѓорче Петров и од Центар утре без струја

24news