October 22, 2021 08:47
Скопје

Општина Аеродром дел од Европската недела на спортот

Околу 200 ученици од осумте основни училишта од Општина Аеродром се вклучија во одбележувањето на Европската недела на спортот, која почна денеска, со цел да се мотивираат граѓаните кон здрав начин на живот преку правилна исхрана, спорт и физички активности.

Проектот насловен како „Европска недела на спорт“, кој стартуваше во 2015 година, оваа година со мотото „Биди активен!“, го прифатија младите од Аеродром преку одбојка и велосипедизам, прифаќајќи да бидат дел од напорите за подигнување на свеста за позитивните ефекти од спортот и физичката активност.

Watch anime online for free at AnimeFLV watch anime

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeBee: WataMote: No Matter How I Look At It, It's You Guys' Fault I'm Unpopular! anime episode 12 online free at https://animebee.to anime websites

Website https://animefreak.ws: Watch Shinkansen Henkei Robo Shinkalion: Mirai kara Kita Shinsoku no ALFA-X animefreak Episode Full anime freak site

Threadless: https://www.threadless.com/@animeflixnl

Bombstat: https://www.bombstat.com/domain/gogoanime.lol