April 21, 2021 00:46
Магазин

Опозицијата ја повика Бакингемската палата да започне истрага за расизам

Пратеничка на Лабуристичката партија, главната опизициска партија на Велика Британија, во понеделникот изјави дека Бакингемската палата треба под хитно да започне истрага за наводниот расизам, на кој посочија принцот Хари и Меган Маркл во бомбардното интервју за Опра Винфри.

За време на интервјуто, Меган наведува бројни инциденти, вклучително и неименувано лице во палатата кое додека таа била трудна ѝ предочило дека во палатата биле загрижени за тоа дали нејзиното дете ќе има темна кожа имајќи предвид дена мака ѝ е афроамериканка а татко ѝ белец.

Кејт Грин од британските лабуристи во понеделникот изјави за „Скај џуз“: Aко има обвинувања за расизам, очекувам овие наводи да бидат третирани од страна на Палатата со најголема сериозност и целосно истражени.

AnimeHeaven anime sites: One Piece (Dub) Episode 693

4Anime dubbed anime: Dragon Ball Super (Dub) (https://4anime.biz/m/X7Ma) Episode 131