October 26, 2021 12:52
Хроника

Опожарена канцеларијата на ДУИ во Кичево

Пожар избувнал синоќа во 1:10 часот по полноќ во хотелот „Арабела” во Кичево, при што била опожарена канцеларијата на ДУИ , каде што беше сместен изборниот штаб на оваа партија.

На местото излегле полициски службеници од Полициската станица Кичево, соопшти МВР.

За огнената стихија бргу е интервенирано од страна на ТППЕ Кичево, од каде добивме информација дека се дејствувало со три возила и шест пожарникари. Пожарот најпрво е локализиран и околу 2 часот и целосно ликвидиран.

Како што соопшти МВР во пожарот нема повредени лица.

Материјалната штета и причините за пожарот допрва  ќе се утврдваат.

Website https://wcostream.cc: Watch Sherlock Hound: The Adventure of the Blue Carbuncle / Treasure Under the Sea wcostream Episode Full wcostream close enough

Website https://aniwatch.pro: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Part 2 (Dub) aniwatch Episode 12 animes online

Watch .hack//Legend Of The Twilight (Dub) Episode 12

Umamusume: Pretty Derby Episode 13

Yu Tong Episode Full