January 29, 2022 08:33
Балкан

Операција против организиран криминал во Република Српска: Претреси на 50 локации, 19 уапсени

Од утрово во Република Српска се спроведува големата акција на МВР на РС и Агенцијата за истрага и заштита на БиХ (СИПА). Во тек се претреси на 50 локации, а 19 лица се уапсени.

Акцијата се спроведува по налог на Обвинителството на БиХ.

Станува збор за акција „Сториџ 2″ и е насочена кон разбивање на организираниот криминал во врска со недозволено производство и трговија со дрога, оружје и трговија со луѓе.

Акцијата се спроведува на подрачјето на Бања Лука, Градишка, Бјелина, Добој и Нови Град.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime BANANA FISH

GoGoAnime DARLING in the FRANXX (Dub)

anime gogo Fairy Tail (Dub)

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 1

GoGoAnime Dragon Ball Z (Dub) Episode 290