November 19, 2019 12:26
Хроника

Опел излета од пат кај Петровец, возачот мртов

Вчера во  14.30 часот на автопатот Куманово –  Велес, на клучката „Петровец”, Д.Б. (36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса”, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.  Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Нови вести

Јанакиески морал да дава исказ во ОЈО, па одложено судењето за „ТНТ”

Igor

Прегазена жена во Штип

Igor

Седумдесетгодишник со „венто“ прегазил врсник на велосипед

Igor