June 23, 2022 20:57
Свет

ОН разгледуваат дали да почнат истрага за можни воени злосторства во Украина

Советот на ОН за човекови права денеска ќе одлучи дали ќе почне истрага за наводните злоупотреби извршени од руските војници во регионот на Киев, за кои Украина вели дека претставуваат воени злосторства.

Резолуцијата поднесена од Украина и поддржана од повеќе од 50 други земји бара формирање истражна комисија што ќе истражува што се случило во областите околу Киев кои беа привремено окупирани од руските сили.

Се очекува да се подготви извештај до почетокот на следната година.

go88 ios go88 download lô đề go88

Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN sunwin hack sunwin mới