October 26, 2021 14:34
Свет

ОН: Меѓународната заедница да спречи претстојна катастрофа во Мјанмар

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Бачелет предупреди за сериозно кршење на човековите права под воена власт во Мјанмар и ја повика меѓународната заедница да стори повеќе за да спречи ескалација на конфликтот, објави „А Њуз”.

– Националните последици се ужасни и трагични – регионалните последици исто така можат да бидат длабоки, истакна Бачелет.

Таа нагласи дека „меѓународната заедница мора двојно да ги зголеми напорите да ја врати демократијата и да спречи поширок конфликт пред да биде предоцна”.

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Words Bubble Up Like Soda Pop (https://aniwatch.pro/m/jjKD) Episode Full

AnimeKisa: Wakfu (Dub) anime episode 65 online free at https://animekisa.in watch anime

Website https://animeflv.uk: Watch Usagi to Kame animeflv Episode 1 dubbed anime

Mxsponsor: https://www.mxsponsor.com/riders/gogoanimebe

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/flfy