November 27, 2021 19:01
Спорт

Олмо го напушта Лајпциг, Барселона или Манчестер следна дестинација

Добро известениот новинар на „Билд“ Кристијан Фалк тврди дека Дани Олмо во јануари ќе го напушти Лајпциг.

„Барселона не планира да се откаже од Олмо и во зимскиот преоден рок ќе се обиде да го доведе. Планот на Барселона е да го позајми Олмо за вториот дел од сезоната, а потоа да го откупи неговиот договор во летото 2022 за 60 милиони евра“, пишува „Билд“.

Се наведува дека Барселона е прв избор за Олмо, но ако не успеат да пронајдат пари да го ангажираат тогаш шпанскиот репрезентативец би можел да се пресели во Англија. Целата ситуација околу Олмо ја следат Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед, тврди Фалк.

Треба да се спомене дека пари од трансферот на Олмо ќе добие и Динамо Загреб кој се договори за одреден процент при неговата продажба во германскиот клуб.

Chikkun Takkun (https://aniwatch.pro/m/YXDk) Episode 14

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Tokyo Ghoul:re (Dub) animekisa Episode 12 anime sites

AnimeTV: Mazinger Z Movie: INFINITY (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc online anime tv

https://animeflix.nl my hero academia animeflix