October 22, 2021 05:27
Спорт

Олимпијадата во Лос Анџелес ќе чини 6,9 милијарди долари

Организацијата на Летните олимписки и параолимписки игри, чии домаќин во 2028 година ќе биде Лос Анџелес, ќе чини 6,9 милијарди долари, најави денеска извршната директорка на Организацискиот комитет Кети Картер.

-ОИ и ПОИ ќе бидат финансиски здрави и ќе остават трајно влијание на градот домаќин, -изјави Картер.

-Пред сè, ние ќе бидеме домаќини на Игри, кои ќе се одржат во предвидениот термин и во рамки на предвидениот буџет, додаде Картер, наведувајќи оти Игрите ќе користат широк спектар на постоечки спортски објекти, а потрошувачката ќе се надомести со приходи од спонзорства, продажба на влезници и други извори.

The Humanoid (Dub) Episode Full

Watch JINSEI -Life Consulting- Episode 13

https://animekisa.in free anime

AnimeHeaven: Air (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

Paper: https://paper.li/~/publisher/34685686-6b5d-4370-b375-efdf7dd60b63

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/animefreakws