Спорт

Олимписки шампион во гимнастика почина од Ковид

Унгарскиот гимнастичар Силвестер Чолани (51), освојувач на златен медал во дициплината карики на Олимписките игри во Сиднеј во 2000 година  почина откако минатиот месец беше хоспитализиран поради коронавирус.

Покрај златото од Сиднеј, Чолани го освои и олимпиското сребро четири години претходно во Атланта.

Чолани исто така освои злато на Светското првенство во Дебрецен во 2002 година, а има освоено пет сребрени медали на Светските првенства.

Тој се пензионираше во 2004 година и стана тренер за гимнастика за деца.

4anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Dragon Ball Z (Dub) Episode 288

Attack on Titan Final Season Episode 10

4Anime My Hero Academia Season 2

anime stream 4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub)