January 29, 2022 07:35
Свет

Олаф Шолц нов канцелар на Германија

Лидерите на трите партии што треба да формираат нова германска влада денеска потпишаа коалициски договор според кој Олаф Шолц е новиот канцелар на Германија.

Тиe се договориле да формираат нова влада во која Олаф Шолц, актуeлниот министер за финансии, ќе ја наследи Ангела Меркел на местото нов лидер на земјата.

Трите партии, кои заедно се познати како семафор коaлиција поради нивните бои (црвена, жолта и зелена), денеска во Берлин треба и официјално да објават за постигнатиот договор.

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven app AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Boruto: Naruto Next Generations

AnimeHeaven My Hero Academia

Black Clover (Dub) Episode 161

AnimeHeaven Black Clover (Dub)