January 24, 2021 06:27
Хроника

Околу 300 возачи санкционирани во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција изрекла 299 мерки.

Од нив, 34 се за возење без дозвола, 29 за користење мобилен телефон за време на возењето и 23 за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се и 95 мерки за непрописно паркирање и подигнати се 65 возила со специјално возило пајак. За неносење на заштитна маска изречени се 10 санкции.

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од МВР.

Tian Guan Ci Fu Episode 11 at website https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com my hero academia kissanime