January 22, 2022 03:27
Економија

Околу 120.000 луѓе во „Сити мол“ за Black Friday

Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите кои го посетија Skopje City Mall викендов. Попустите кои беа дел од Black Friday & Weekend акцијата на најголемиот трговски центар кај нас привлекоа над 120.000 посетители кои ги искористија одличните услови да купат нешто за себе, но и за најблиските.

Нашата цел е да овозможиме најдобри услови за незаборавен шопинг, и успеваме во тоа. Потврда за тоа е рекордната посетеност која ја имавме во овие три дена,  а тоа е 120.000 посетители. Скопје Сити Мол како никогаш до сега, беше полн со задоволни лица. Голема благодарност до нашите закупци кои направија овој Black Friday да помине во најдобар ред и што овозможија одличен шопинг.“ – изјави Дамјан Корубин од маркетинг секторот на Skopje City Mall.

Според посетителите, како и секоја година така и оваа, Skopje City Mall навистина понудил одлична забава и попусти.

За време на шопингот можеа да се забележат посетители од буквално целиот регион. Имаше од буквално цела Македонија, а возила со регистарски таблички имаше од Косово, Албанија, Србија.

anime to watch. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Bleach

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 5

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

watch anime online Attack on Titan

anime streaming AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime