September 25, 2021 05:07
Спорт

ОИ: Јапонија се искачи на првото место во пласманот за медали

На Олимписките игри во Токио, во тек е вториот натпреварувачки ден, кој го одбележуваат јапонските спортисти. Домаќинот на Олимпијадата го презема од Кина лидерското место на листа медалисти.

Јапонија го освои златниот медал во скејтборд, Јуто Хоригоме стана првиот победник во овој спорт во историјата на Олимписките игри.

Големо изненадување направи пливачот Ахмед Хафнаој на Тунис му донесе златен медал на 400 метри слободно.

Јапонија и Кина водат со по три златни медали, а по нив следуваат 11 земји со по едно злато.

https://animefreak.ws my hero academia season 4 animefreak

Indian Summer (https://4anime.biz/m/gOAk) Episode 3

Ys II: Castle in the Heavens Episode 4

TwistMoe: Kara The Animation anime episode 5 online free at https://twistmoe.net watch anime online

Ihubbub: http://www.ihubbub.com/animefreakws

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animefreakws/