October 23, 2021 01:15
Спорт

ОИ: Злато за Грција и Порторико во атлетика, Индонезија ја изненади Кина во бадминтон

На Олимписките игри во Токио, денес ќе бидат поделени 22 сета медали, а четири од нив веќе отидоа кај новите шампиони.

Гркот Тентоглу победи во скок во далечина, додека Камачо-Квин од Порторико беше најбрза на 100 метри.

Освоени медали во четири дисциплини:

Атлетика – скок во далечина, мажи
1. Милтијадис Тентоглу (Грција)
2. Хуан Мигел Ечеварија (Куба)
3. Мајкл Масо (Куба)

Атлетика 100 метри со пречки, жени:
1. Јасмин Камачо-Квин (Порторико)
2. Кендра Харисон (САД)
3. Меган Тапер (Јамајка)

Бадминтон – парови, жени:
1. Граиција Полиј/ Апријани Рахају (Индонезија)
2. Чен Кингчен / Џија Јифан (Кина)
3. Ким Со Јанг / Кон Хи Јанг (Јужна Кореја)

Стрелаштво, пиштол, 25 метри, мажи:
1. Жан Кикампуа (Франција)
2. Леурис Пупо (Куба)
3. Ли Јуехонг (Кина).

Website https://animeflix.nl: Watch Devil May Cry animeflix Episode 12 animeflix the promised neverland

Mahoromatic: Automatic Maiden Episode 12

AnimeDao: Akashic Records of Bastard Magic Instructor (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl one punch man season 2 animedao

Website https://animebee.to: Watch Thermae Romae (Dub) animebee Episode 4 watch anime online

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animeflixnl

Aideapple: http://www.aideapple.com/membre/AnimeFreak