September 18, 2021 16:54
Спорт

ОИ: Бранковски го отвори настапот на македонските олимпијци

Репрезентативецот во спортско стрелаштво Борјан Бранковски е првиот македонски олимпиец, кој настапи на Игрите во Токио учествувајќи утрово во квалификациите во дисциплната 10 метри воздушен пиштол.

Бранковски не успеа да обезбеди пласман во финалната серија, завршувајќи ги квалифиакциите на 21 место со 573 погодени кругови (94, 93, 98, 95, 96, 97) во конкуренција на 36 натпреварувачи.

Финалната серија во која пласман обезбедија првите осумпласирани стрелци е подоцна денеска. 

Website https://animekisa.in: Watch Girls & Panzer Movie: 3-pun Chotto de Wakaru!! Girls & Panzer (Dub) animekisa Episode Full dubbed anime

Website https://animefreak.ws: Watch Anime de Training! Xx animefreak Episode 12 animefreak attack on titan

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Crazy Little Thing (https://animeflix.nl/m/0wX9) Episode Full

Issuu: https://issuu.com/animefreakws

Ello: https://ello.co/gogoanimelol