June 26, 2022 08:14
Скопје

Од 11 часот без вода за пиење жители од улицата „Видое Смилевски Бато” во Лисиче

Од 11 часот па се до санирање на уличен водоводен дефект без вода за пиење ќе бидат корисниците од улица „Видое Смилевски Бато” број 39 до број 91.

ЈП Водовод и канализација информира дека денеска поради уличен водоводен дефект од ф 100 мм на ул.„Видое Смилевски Бато” бр.69, населба Лисиче прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.„Видое Смилевски Бато” од бр.39 до бр.91 од 11:00 часот до завршување на дефектот.

quy định rút tiền go88 go88 down go88 binh88

Tải SunWin | Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN sunwin bịp mã otp sunwin