June 16, 2021 14:33
Хроника

Од црн џип испукани 90 куршуми во „голфот “на убиениот Камер Идризи во Бутел

Скопјанецот Камер Идризи (42) и негов роднина се убиените вечерва во населбата Бутел 2, дознава 24 Инфо. Мотивите за убиството на Идризи, кој во Бутел е познат како Камбер, и тоа на големиот верски празник Рамазан Бајрам за сега не се познати.

Голем број полициски екипи се на терен во потрага по убијците, а местото го обезбедуваат припадници на ЕБР додека форензичарите го прегледуваат теренот околу изрешетаниот автомобил „голф 7“ во кој биле убиените.

Двојното убиство се случило околу 21 часот на паркингот од социјалните згради во близина на крстосницата на булеварите Христијан Тодоровски Карпош и Босна и Херцеговина.

Како што дознава 24 Инфо, зад воланот на „голфот“ бил внукот на Идризи кои биле паркирани во близина на еден ресторан. Тогаш во нив било пукано од црн џип од кој пукале најмалку двајца. Убијците биле со „калашникови“ и испукале голем број на куршуми. Неофицијално, биле испукани околу 90 куршуми, а полицијата на местото пронашла две испразнети рамки од автоматски пушки.

Фото: Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

Полицискиот час се укинува вечерва на полноќ

admin

Нема починати, 29 новозаразени од коронавирус

Igor

Јовановски анализира за „24инфо“: Со Елмас и Трајковски во шпицот ќе бевме многу поопаси

Dragan Nikolovski

AnimeTV animetv: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 6 (https://animetv.cc/m/9ko4/ep-6)

KissAnime kissanime one piece: The Promised Neverland Season 2 (https://kissanimeonline.com/m/dK3l) Episode 11