November 27, 2021 17:27
Скопје

Од утре стартува автобуската линија 50-А до Хиподром 2

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (26.10.2021 год), трасата на линија 50 во Хиподром ќе биде продолжена, односно дел од возилата ќе возат до Хиподром 2, со ознака 50А.

Всушност, возилата на линија 50А во Хиподром ќе сообраќаат по трасата на линија 63 и ќе ги користат постоечките постојки на трасата.

Возниот ред на 50А е достапен на веб страницатаwww.jsp.com.mk, означен со „*“ во делот на возен ред на линија 50.

 

 

 

 

 

https://animeheaven.pro watch animes

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Legend of the Galactic Heroes Gaiden: Golden Wings (https://animedao.nl/m/wegJ) Episode Full

Dances with the Dragons (https://aniwatch.pro/m/zNqv) Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch For Whom The Alchemist Exists The Movie animeflix Episode Full animeflix the promised neverland