Македонија

Од утре постудени утра, преку ден сончево

Утрото ќе биде постудено и по одделни котлини ќе има слаба магла. Во текот на денот ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 4, а максималната ќе достигне од 13 до 18 степени.

Во Скопје, наутро студено со услови за слаба магла. Во текот на денот претежно сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Од понеделник ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд.

Врнежите ќе бидат позастапени во западните и јужните делови.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Record of Ragnarok Episode 11

Komi Can’t Communicate Episode 9

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime streaming AnimeDao WONDER EGG PRIORITY