September 23, 2019 18:14
Македонија

Од утре попладне дожд и грмежи

Од утре попладне и во наредните денови државата ќе биде под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса која ќе услови локален дожд и грмежи.

Синоптичарите за сабота најавуваат на места поинтензивни процеси во форма на невреме со пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град.

Нови вести

Георгиева: ВМРО-ДПМНЕ трошеше на лажен барок, шмизли, жални врби и палми, Владата предводена од СДСМ гради и реконструира патишта

Igor

Претседателот Пендаровски на почетокот на проектот „Лице в лице со Претседателот” во посета на општина Велес

Igor

И македонската делегација во акција на Генералното собрание на ОН за заштита на планетата

Igor